Jaroslav "Leoš" Blaha

Jaroslav "Leoš" Blaha   Fotbalová kariéra:
* 27.10.1948 ♦ 1958-1967: Sokol Mistřice
obránce ♦ 1967-1969: Rymice
    ♦ 1970-1979: Ajax Mistřice

Narodil se v roce 1948 – důrazný obránce, dlouholetý hráč TJ SOKOL MISTŘICE. S fotbalem začínal v roce 1958, pod tehdejším trenérem žáků Josefem Černouškem. Do roku 1967 působil v mistřickém fotbalu, poté přišel nástup na povinnou vojenskou službu a s tím spojený přesun do Holešova. Tam s fotbalem pokračoval coby hostující hráč v Sokolu Rymice (tehdy účastník Okresní soutěže). Po návratu z povinné vojenské služby se stal opět hráčem Sokola Mistřice a byl od počátku u slavné éry mistřického AJAXU a s tím je i spojen jeho největší úspěch a to postup do 1.A třídy. Ve 30 letech musel svou hráčskou kariéru ukončit z důvodu přetrvávajícího zranění Achillovy šlachy. Začal ale kariéru novou, jako trenér Ajaxu Mistřice. Nejraději Jaroslav Blaha vzpomíná na své spoluhráče Miroslava Habartu a Miloslava Ondrouška. Pozadu za svým otcem nezůstali ani Leoš a Petr a vnuk Michael, kteří se stejně jako on zapsali nebo zapisují do historie mistřického fotbalu.

Na co vzpomíná Jaroslav Blaha:
  "Před vybudováním fotbalových kabin jsme se převlékali do dresů v Hospodě U Knotů (Galerka) nebo na tehdejším Národním výboře (Obecní úřad). Odtud jsme přes celou vesnici chodili pěšky v dresech až na hřiště. Později byl na hřišti přistaven vysloužilí vagón, který sloužil jako kabiny. Nezapomenu ani na dopravu na zápasy. Jezdilo se výhradně na kole.,,
jaroslav blaha

Do síně slávy byl Jaroslav Blaha uveden v červenci roku 2012