Miroslav Habarta

Miroslav HABARTA
* 14.11.1943
záložník

Narodil se v roce 1943 – záložník, vytrvalec, dlouholetá opora záložní řady AJAXU MISTŘICE. S fotbalem začínal ve svých deseti letech. Ještě před nástupem na povinnou vojenskou službu hrál 2. ligu v Uherském Hradišti. Na vojně pokračoval ve fotbalové kariéře přestupem do Vyškova, ale po skončení vojenské služby se vrátil zpět do Uherského Hradiště. Největším úspěchem v kariéře byla účast ve 2. lize a s tím i spojená jedna branka, kterou se mu podařilo vsítit. Svou hráčskou kariéru ukončil ve svých 30 letech, ale u fotbalu zůstal co by trenér mužstva AJAXU MISTŘICE. Největší úspěch s mužstvem AJAXU, byl postup do 1.A třídy. U fotbalu zůstal i jeho syn Miroslav. Ten hrál 2. Dorosteneckou ligu v Uherském Hradišti, Kunovicích, Dukle Jindřichův Hradec (Divize). Nejraději Miroslav Habarta vzpomíná na společné zápasy se svým spoluhráčem Jaroslavem Blahou v dresu AJAXU.

Na co vzpomíná Miroslav Habarta:
"Ještě za žáky jsem utrpěl těžkou zlomeninu levé nohy. Zlomil jsem si obě kosti, jak holení, tak lýtkovou. Protože v té době nebyly téměř žádné automobily, tak jsem čekal strašně dlouho na příjezd sanitky. Do té doby jsem měl nohu zafixovanou dvěma klacky ze stromu, které byly ovázané kusem špagátu.,,
habartaii

Do síně slávy byl Miroslav Habarta uveden v prosinci roku 2011