Jaroslav "Leoš" Blaha

Jaroslav "Leoš" Blaha   Fotbalová kariéra:
* 27.10.1948 ♦ 1958-1967: Sokol Mistřice
obránce ♦ 1967-1969: Rymice
    ♦ 1970-1979: Ajax Mistřice

Narodil se v roce 1948 – důrazný obránce, dlouholetý hráč TJ SOKOL MISTŘICE. S fotbalem začínal v roce 1958, pod tehdejším trenérem žáků Josefem Černouškem. Do roku 1967 působil v mistřickém fotbalu, poté přišel nástup na povinnou vojenskou službu a s tím spojený přesun do Holešova. Tam s fotbalem pokračoval coby hostující hráč v Sokolu Rymice (tehdy účastník Okresní soutěže). Po návratu z povinné vojenské služby se stal opět hráčem Sokola Mistřice a byl od počátku u slavné éry mistřického AJAXU a s tím je i spojen jeho největší úspěch a to postup do 1.A třídy. Ve 30 letech musel svou hráčskou kariéru ukončit z důvodu přetrvávajícího zranění Achillovy šlachy. Začal ale kariéru novou, jako trenér Ajaxu Mistřice. Nejraději Jaroslav Blaha vzpomíná na své spoluhráče Miroslava Habartu a Miloslava Ondrouška. Pozadu za svým otcem nezůstali ani Leoš a Petr a vnuk Michael, kteří se stejně jako on zapsali nebo zapisují do historie mistřického fotbalu.


Na co vzpomíná Jaroslav Blaha:
  "Před vybudováním fotbalových kabin jsme se převlékali do dresů v Hospodě U Knotů (Galerka) nebo na tehdejším Národním výboře (Obecní úřad). Odtud jsme přes celou vesnici chodili pěšky v dresech až na hřiště. Později byl na hřišti přistaven vysloužilí vagón, který sloužil jako kabiny. Nezapomenu ani na dopravu na zápasy. Jezdilo se výhradně na kole.,,
jaroslav blaha

Do síně slávy byl Jaroslav Blaha uveden v červenci roku 2012

Miroslav Habarta

Miroslav HABARTA
* 14.11.1943
záložník

 

Narodil se v roce 1943 – záložník, vytrvalec, dlouholetá opora záložní řady AJAXU MISTŘICE. S fotbalem začínal ve svých deseti letech. Ještě před nástupem na povinnou vojenskou službu hrál 2. ligu v Uherském Hradišti. Na vojně pokračoval ve fotbalové kariéře přestupem do Vyškova, ale po skončení vojenské služby se vrátil zpět do Uherského Hradiště. Největším úspěchem v kariéře byla účast ve 2. lize a s tím i spojená jedna branka, kterou se mu podařilo vsítit. Svou hráčskou kariéru ukončil ve svých 30 letech, ale u fotbalu zůstal co by trenér mužstva AJAXU MISTŘICE. Největší úspěch s mužstvem AJAXU, byl postup do 1.A třídy. U fotbalu zůstal i jeho syn Miroslav. Ten hrál 2. Dorosteneckou ligu v Uherském Hradišti, Kunovicích, Dukle Jindřichův Hradec (Divize). Nejraději Miroslav Habarta vzpomíná na společné zápasy se svým spoluhráčem Jaroslavem Blahou v dresu AJAXU.

Na co vzpomíná Miroslav Habarta:
"Ještě za žáky jsem utrpěl těžkou zlomeninu levé nohy. Zlomil jsem si obě kosti, jak holení, tak lýtkovou. Protože v té době nebyly téměř žádné automobily, tak jsem čekal strašně dlouho na příjezd sanitky. Do té doby jsem měl nohu zafixovanou dvěma klacky ze stromu, které byly ovázané kusem špagátu.,, 
habartaii

Do síně slávy byl Miroslav Habarta uveden v prosinci roku 2011

 

Podmínky vstupu do síně slávy

Podmínky, které musí fotbalista splňovat, aby mohl být navržen do síně slávy:

- ukončení hráčské kariéry nebo dovršení věku 40-ti let

- hráč, který odehrál v dresu Ajaxu Mistřice minimálně 70 soutěžních utkání utkání

Podmínky, které musí splňovat trenér, aby mohl být navržen do síně slávy:

- trenér, který vedl TJ Sokol Mistřice alespoň 2 sezóny

- trenér, který s TJ Sokol Mistřice postoupil alespoň do čtvrtfinále poháru

Podmínky pro uvedení do síně slávy pro významné osobnosti:

- Za celoživotní přínos klubu

Informace o síni slávy

Fotbalový klub TJS Mistřice je velmi pyšný na svou více než sedmdesáti letou historii a k té samozřejmě patří i hráči, trenéři, či ostatní osobnosti, kteří se zasloužili o úspěchy klubu. Vedení se pro ty, kteří šířili dobré jméno Ajaxu rozhodli – založit „Síň slávy - TJ Sokol Mistřice" 
„Síň slávy“ je sdružení významných hráčů, trenérů a ostatních osobností fotbalového klubu TJ Sokol Mistřice. Cílem tohoto projektu je nejen připomenutí naší historie a poděkování, ale především budování vztahu s těmi, kteří spojili svou hráčskou, trenérskou a funkcionářskou kariéru s mistřickým klubem. fotka
Ajax si váží věrnosti všech ve více než sedmdesátileté historie klubu a jako symbolické poděkování uvádí ty nejlepší do naší „Síně slávy – TJ Sokol Mistřice“!