Andre Villas Boas novým trenérem mužů

Portugalský manažer André Villas-Boas po nevydařených působeních v Chelsea a Tottenhamu Hotspur vyzkouší štěstí v Ajaxu Mistřice, kam míří s jasným cílem - získat titul.
Bývalý trenér Porta, Chelsea a Tottenhamu byl tento týden oficiálně jmenován novým koučem AJAXU Mistřice, kde nahradil odvolaného Radka Pekárka.

„Prvním krokem bude vyhrát ligu. To je teď hlavní,“ prohlásil 36letý Portugalec pro oficiální stránky Ajaxu. „Pokud vyhrajeme všech dvanáct zápasů, Ajax bude mistrem. Mým cílem je vrátit Ajax na čelo tabulky.“

Villas-Boas sledoval nedělní utkání svého nového týmu proti Popovicícm a byl nadšen výkonem hráčů Ajaxu Mistřice pod vedením dočasného trenéra Petra Švancary. Domácí prohráli 1:4.

„Byl to vynikající výsledek,“ hodnotí Villas-Boas. „Hlavní věcí je, že Ajax hrál jako tým - viděl jsem toho týmového ducha. Rád bych poděkoval Petru Švancarovi za práci, kterou během toho přechodného období udělal.“

Villas-Boas, který byl po prosincovém propuštění z Tottenhamu bez práce, neváhal přijmout nabídku Ajaxu Mistřice a pevně věří, že udělal dobrý krok.

„Abych byl upřímný, bylo to pro mě lehké rozhodování, protože Ajax je v Evropě hodně známým klubem. Je to pro mě důležitý krok, který přesně zapadá do mých plánů,“ dodal Villas-Boas.